Tuesday, January 15, 2013

oma väikeste käekestega valmistatud märkmikud ja vaasid

Leidsin internetist ühe põneva õpetuse kuidas valmistada ise märkmikut, kuidas köita ja kaasi teha. õpetus ise siin: http://jamesdarrow.deviantart.com/journal/Book-Making-295652471#/d4tznw2 ma ei hakkagi seda siin samapikalt lahti kirjutama seal on palju pildimaterjali.
Mina tegin esimse proovimärkmiku tavalisest koopiapaberist ja voltisin need pooleks. jagasin 4stesse pakkidesse (kokku 8X4=64lk) ja märkisin köitmiskohad keskele 4, 7, 14,ja17 cm pealt. köitsin heegeldamiseks mõeldud kapronilaadse niidiga ja sukanõelaga. samuti paigaldasin märkmikule valge järjehoidja liimiks oli minul PVA. et siis kõik kolm otsast lõpuni ise tehtud.roosa kaunistuse juures kasutatud abiks natuke niiti ja pva liimi ja kivi. kasutasin märkmikel ka sw kive. väikse märkmiku formaat siis a4 4ks jagatuna. kaanteks kasutasin säästukast toodud pappkarpide külgi ja kaaned sain tsip suuremad kui märkmiku formaat. lisaks pvale kasutasin osades kohtades pulgaliimi.
Vaasi idee leidsin samuti netiavarustest. kasutasin törley vahuveini pudeleid ja osa haaval määrisin pva liimi pintsliga pudelile ja keerutasin hallikat lõnga ja roosat heegelniiti üheskoos liimitud osale pudelile. hiljem lisasin pitsi ja sule.
Kuna jõulud tulemas, siis ei postitagi seda postitust ennem jõuluaega :)

7 comments: